Jak prawidłowo wybrać komin systemowy?

Jak prawidłowo wybrać komin systemowy?

W ostatnim czasie można zauważyć coraz większe zainteresowanie kominami systemowymi, budowanymi z prefabrykatów. Rzeczywistość dowodzi, że technologia ta jest znacznie lepsza od rozwiązań tradycyjnych, czyli kominów murowanych.

Zalety kominów systemowych

Kominy murowane wymagają sporych nakładów pracy i wiele czasu, każdą część trzeba wznosić cegła po cegle. Kominy systemowe powstają z prefabrykatów, a to oznacza, że ich budowa jest znacznie łatwiejsza i mniej czasochłonna, a efekty wręcz doskonałe. Nie ma też konieczności zdawania się na wiedzę, umiejętności i uczciwość murarza – wystarczy połączyć wszystkie elementy zgodnie z instrukcją.

Budowa tradycyjnego komina wymaga zakupu poszczególnych materiałów budowlanych, trzeba samodzielnie wybudować komin, wykonać instalację spalinową i wentylację. Jest to zadanie czasochłonne, a koszty niemałe, tym bardziej, że do budowy komina trzeba zatrudnić fachowca.

Zdecydowanie korzystniejsze są ceny kominów systemowych, potencjalny inwestor, który zdecyduje się na tę alternatywę, otrzymuje w pakiecie gotowe elementy, które wystarczy odpowiednio poskładać. Zadanie można oczywiście zlecić doświadczonemu murarzowi, w większości przypadków wystarczy jednak uważne przeczytanie i przeanalizowanie załączonej instrukcji.

Samodzielne wykonanie komina systemowego w znaczny sposób obniża koszty inwestycji, warto więc rozważyć to rozwiązanie planując montaż przedmiotowego komina. Korzystny pod względem ekonomicznym jest także fakt, że poszczególne elementy są produkowane fabrycznie.

Niepodważalny jest fakt, że znaczący wpływ na zainteresowanie kominami systemowymi ma oszczędność czasu, pieniędzy, a nierzadko również zmartwień potencjalnego inwestora.

Kolejną zaletą jest fakt, że kominy systemowe zajmują mniej miejsca niż tradycyjne, co okazuje się bardzo praktycznym rozwiązaniem w przypadku małych, parterowych domków. Ponadto możliwa jest optymalna aranżacja obszaru wokół komina, materiałem wykończeniowym może być tutaj m.in. tynk, cegła silikatowa, a także designerskie pokrycia kamienne.

Sprawdź ile będzie kosztował Cię komin na stronie http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Podobne Wpisy:

Dodaj komentarz