Jakie wycieraczki do VAGa?

wycieraczki

Samochody z grupy VAG są jednymi z najpopularniejszych pojazdów w naszym kraju – cenimy sobie nie tylko ich niezawodność i wygodę połączoną z jakością wykonania, ale również dużą dostępność i różnorodność modeli oraz części eksploatacyjnych. Jakie jednak są najlepsze wycieraczki do Passata B6? Jakie najlepiej sprawdzą się wycieraczki samochodowe do VW Golf IV? Czy wycieraczki przegubowe są zawsze dobrym rozwiązaniem?

Wbrew pozorom nie sposób wskazać jednej marki wycieraczek samochodowych, które można uznać za najlepsze na rynku – głównym zadaniem każdej wycieraczki samochodowej jest odpowiednie oczyszczanie powierzchni szyby przez możliwie jak najdłuższy czas bez uszczerbku dla samych piór wycieraczek, jak również oczyszczanej powierzchni szyby.

Stare wycieraczki?

Stare wycieraczki to nie tylko znikoma efektywność oczyszczanej powierzchni połączona z pozostawianiem licznych smug, które jeszcze bardziej wpływają na brak widoczności, ale również możliwość nieodwracalnego porysowania powierzchni szyby. Warto pamiętać o tym, że zakup nowych wycieraczek to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych za pióro, zaś nowa szyba wraz z wymianą to nawet kilka tysięcy! Warto zatem samemu przeliczyć co się bardziej opłaca – systematyczna wymiana wycieraczek, czy tez wymiana przedniej szyby?

Technologia wykonania?

Kolejną kwestią przy zakupie wycieraczek do Passata B6, czy też VW Golfa IV jest wybór między piórami tradycyjnymi oraz bezprzegubowymi. Coraz większą liczbę zwolenników znajdują obecnie również wycieraczki hybrydowe łączące zalety wcześniejszych rozwiązań – zapewniają nie tylko nowoczesny wygląd, ale również odpowiednie przyleganie do szyby w każdych warunkach i przy każdym jej kształcie. W przypadku tanich wycieraczek bezprzegubowych zdarzają się przypadki, że nie przylegają one odpowiednio do szyby, a tym samym nie oczyszczają wcale jej powierzchni!

Każdy z nas musi sobie zatem sam odpowiedzieć na pytanie, czy warto systematycznie wymieniać wycieraczki samochodowe i na jakie konkretnie modele warto się decydować. Warto jednak pamiętać, iż markowe produkty są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż może się nam t na pierwszy rzut oka wydawać i ich cena nie wynika jedynie z markowej naklejki!

Podobne Wpisy:

Dodaj komentarz