Klimatyzacje domowe

Klimatyzacja-LG-artcool

Przemysł krajowy wytwarza aktualnie kilka typów klimatyzacji , a ponadto klimatyzatorów domowych o różnych parametrach pracy, różnym wykonaniu, przystosowane do różnorakich warunków pracy. Klimatyzator osiowy składa się z obudowanego wirnika wyposażonego w 2=12 łopatek, osadzonego wprost na wale silnika.

Instalację klimatyzacyjną chroni się przed przenoszeniem drgań pracującego klimatyzatora, umieszczając między klimatyzatorami i blaszanymi odcinkami przewodów elastyczne króćce z materiału wtedy klimatyzacja będzie działać szybko. O ile transportowane powietrze zawiera domieszki agresywnych substancji chemicznych, to zamiast brezentu stosuje się folię z polichlorku winylu albo folię igielitową.

Najgłośniejsze są klimatyzatory z wirnikami wygiętymi do przodu, najcichsze z łopatkami wygiętymi do tyłu. Hałas klimatyzatora wzmaga się wraz ze zwiększeniem szybkości obrotowej wirnika. O ile wymagana jest bardzo cicha praca klimatyzatora, to wewnętrzne powierzchnie obudowy okleja się materiałem dźwiękochłonnym (np. filcem); przy tym stosuje się łożyska wzmocnione.

Do klimatyzacji montowanych na specjalnych fundamentach z betonu krojonego lub wprost na stropie między piętrowym potrzebne są podstawy amortyzujące drgania. Podstawy te mogą być zrobione z ram stalowych albo cienkich płyt żelbetowych opartych na gumowych albo sprężynowych amortyzatorach.

Klimatyzatory promieniowe są dostarczane na miejsce montażu w stanie złożonym albo o ile są napędzane za pośrednictwem przekładni w podzespołach. Podczas pracy klimatyzatorów domowych powstaje niepożądany hałas.

Podobne Wpisy:

Dodaj komentarz