Telefon Satelitarny – nowe rozwiązania

Telefon Satelitarny - nowe rozwiązania

W obecnym czasie telefon satelitarny dostępny jest w sprzedaży i jest zdecydowanie inny niż, jego wcześniejsze wersje. 1-szy telefon satelitarny był bardzo nieporęczny. Swoimi wymiarami uniemożliwiał przemieszczanie go w różne miejsca. Pamiętamy czas, kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych staliśmy się właścicielami telefonów komórkowych, czy wówczas nie odnieśliśmy wrażenia takiego, jakbyśmy kupili telefon satelitarny.

Od dawna istnieje przekonanie, że połączenie za radą telefonii satelitarnej dostępne jest dla bardzo małego grona użytkowników. Telefon satelitarny nie jest na dzień dzisiejszy rzeczą całkowicie nową. Telefony satelitarne niektórych firm można było już nabyć ponad dziesięć lat temu. W latach siedemdziesiątych został opracowany system, który służył do nawiązywania łączności w większości wypadków na statkach morskich.

Telefony satelitarne mają te same priorytetowe funkcje, co telefony komórkowe czyli, rozmowy głosowe i wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Pierwszą przeszkodą w rozpowszechnianiu telefonii komórkowej są wspomniane ceny aparatów. Kolejną przeszkodą w popularyzacji telefonii komórkowej, i prawdopodobnie najważniejszy jest fakt, że muszą one widzieć satelitę, aby nawiązać połączenie. W terenie mocno zabudowanym uzyskanie połączenia jest praktycznie nie możliwe.

Dla kogo telefon satelitarny jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób w większości wypadków będących w podróży. Z tego typu urządzeń w większości wypadków korzystają podróżnicy, żołnierze i dziennikarze. Na całym świecie też i w naszym kraju dostępne są wszystkie cztery systemy satelitarnej łączności. Do łączności wykorzystują satelity umieszczone na orbicie okołoziemskiej.

Podobne Wpisy:

Dodaj komentarz